Google Reklam Optimizasyonu

Google Reklam Optimizasyonu

Reklam yönetiminizi sürekli takip ederek alınan sonuçlara göre reklamlarınızı daha uygun olacak şekilde optimize ediyoruz.

YazılımBurda'nın size özel fiyat avanlajlarımızdan yararlanmak için hemen irtibata geçin.

0554 381 5961 0530 876 7371

Google Reklam (Ads) Optimizasyonu Nedir ?

Google reklam (ads) yönetiminde, en uygun bütçeyle en çok geri dönüşümü alabilmek için reklamlarınızı Google reklam (Ads) optimizasyonu yapmak oldukça önemli, ancak bu şekilde başarılı olabilirsiniz.

Reklam kampanyalarınızdan aldığınız geri dönüşler ile firmanızın ve markanızın tanınırlığı daha çok artacak ve bu dönüşlerden daha fazla kazanç elde etmeye başlayacaksınız ancak sizi daha çok tanıtmak ve daha fazla para kazanmanızı sağlayacak en önemli unsur Google reklam (ads) optimizasyonlarına devam etmeniz olacaktır, çünkü piyasadaki rekabet sürekli devam ediyor ve siz sürekli canlı kalmak için reklam optimizasyonlarınıza devam etmelisiniz.

Optimizasyon kelime olarak belirli bir takım kriterler baz alınarak kalite düzenlemesinin yapılması ve en uygun duruma getirilmesi anlamına gelmektedir. Reklam kampanyası süresince size en doğru ve gerçek zamanlı geri dönüşler almak için katkı sağlayacaktır.

Optimizasyon yaparak şirketinize yada oluşturduğunuz marka üzerinden daha fazla kazanç elde edeceksiniz, bunun yanında doğru müşteri kitlesine ulaşarak kampanyanın hedefine az maliyetle ulaşmasını sağlayarak zamandan ve harcama maliyetlerinden tasarruf edeceksiniz.

Google Reklam (Ads) Optimizasyonu aşağıdaki bileşenlerden oluşmaktadır:

  • Anahtar Kelime Çalışması

Şirketinizi ve Markanızı en iyi şekilde tanımlayan ve internet aramalarında sizi en şekilde tarif edecek kelimelerin bulunması çalışmasıdır. En iyi kelimeler yapacağınız optimizasyonlarla ortaya çıkacak bir durumdur.

  • Reklam Uzantıları

Şirketinize uygun Google arama Motorunun tavsiye ettiği reklam uzantılarının tamamının kullanılmasıdır. Reklam uzantıları tıklanma oranınızı arttıracak ve reklamdan dönüşleri olumlu katkılar sunacaktır. Müşterilere ek bilgiler sunmak size olan ilgili arttıracaktır.

  • İçerik Metinlerin Hazırlanması

Metinleriniz her zaman sade ve firmanızı ve markanızı açıklayıcı şekilde anlatmalıdır. Mobil gösterimleride dikkate alarak ona göre metinler oluşturulmalıdır.

  • Açılış Sayfasının Hazırlanması

Açılış sayfası verdiğiniz reklam kampanyasına uygun olarak hazırlanmalı ve tanıtacağınız ürün yada anahtar kelimenize uygun şekilde tasarlanmalıdır, müşterilerin sayfanızı ziyaret ettiklerinde uygun olmayan içeriklerle karşılaşmamalıdır. Ayrıca sitene gelen müşterilerin hemen çıkma oranını azaltmalı ve sitenizde daha çok vakit geçirmelerini sağlamalısınız.

  • İstatistiklerin İncelenmesi

Reklamlarınızdan aldığınız geri dönüşleri istatistiki olarak sürekli inceleyerek kampanyalarınızın durumu hakkında sürekli bilgi sahibi olabilir ve yapılacak iyileştirmeleri tespit ederek zamanında değişiklikleri yapabilirsiniz.

  • Kalite Puanı

Kullandığınız anahtar kelimelerin kalite puanlarını ölçerek, kullanılan kelimelerin size sağladığı avantajları yada dezavantajlarını öğrenerek kullanılan kelimeleri optimize ederek kalite puanı yüksek kelimeler edinebilirsiniz.

  • Negatif Anahtar Kelime Tespiti

Negatif anahtar kelime tespiti aramalarda sizi ilgilendirmeyen sonuçların çıkmasını engellemek için kullanılır, bu durum size zamandan ve bütçeden tasarruf sağlayacaktır.

Yazılım Burda İstanbul Google Reklam (Ads) Yönetimi ile Şirketinizin ve Markanızın arama motorlarında yapılacak reklamlarda en uygun bütçe ile size daha fazla müşteri sağlıyoruz, tecrübeli ekibimizle sizi internet dünyasında daha çok kişi ile buluşturmayı amaçlıyoruz. Sizde bizimle ortak projede yer almak istiyorsanız hemen iletişime geçebilirsiniz.


Aradığınız Hizmeti Seçin Sizi Arayalım