Seo Nedir

SEO uzun ifadeyle Search Engine Optimization 'dur, Türkçe olarak ise Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir, bir başka ifadeyle de Arama Motoruna müdahale etme anlamı taşır. Temel olarak Google sıralamanızı yükseltmek web sitenize belirli bir hedef kelime üzerinden trafik almak için yapılan çalışmalardır. Bu çalışmalar arama motoru standartları ve kriterlerine uygun içerik üretilmesi, üretilen içeriklerin yine google ve diğer arama motorlarının kriterlerine uygun olarak düzenlenmesi (linklendirme, link beslemesi, link inşaası, içeriklerin görsel ve videolar ile zenginleştirilmesi ...vs) Seo'yu kısaca anlattık.

YazılımBurda'nın seo optimizasyonu için size özel fiyat avanlajlarımızdan yararlanmak için hemen irtibata geçin.

0554 381 5961 0530 876 7371

Seo Nasıl Yapılır ?

Google internette arama motoru olarak en çok kullanılan dijital pazarlama alanı olduğu için google arama motoru optimizasyonu en değerli olan SEO çalışmasıdır. Haliyle google arama motoru kriterleri bir standart haline gelmiştir, SEO konusu çok teknik ve ileri düzey bir konu olduğundan seo uzmanları ve şirket uzmanları tarafından ortaklaşa yapıldığında en iyi sonucu verecektir. SEO bir ön hazırlık, alt yapı ve ön çalışma gerektiren, tecrübe isteyen bir konudur. Google seo çalışması temel olarak web sitesinde yapılan işlemler "site içi düzenlemeler" ve "site dışarısındaki" çalışmalar olarak bilinir. Her iki alanda da yapılacak çok fazla iş bulunmaktadır.

Onpage SEO (Site İçi Düzenleme) Nedir?

On Page SEO mevcut arama motorlarının belirlediği kurallar sonucunda web sitelerine verdiği bir takım kalite puanları bulunmaktadır. Bu puanlar site içi arama motoru optimizasyonu çalışmalarıyla düzenlenecek anahtar kelimeleri çok fazla yazı içerisinde geçirmemek, sayfadaki görsellerin alt etiketlerine ve metinlerine dikkat etmek, URL’nin konuyla ilgili olmasına özen göstermek, yazının içerisinde geçecek başlıkların kodlarını doğru vermek (H1,H2 vb.) gibi hususları hatasız düzenleyerek alınmaktadır. Yüksek puana sahip olan siteler arama sonuçlarında üst sıralara çıkarak, içeriğin tamamıyla “kullanıcı yararına olduğunu kanıtlayabilmiş olmaktadırlar.

Offpage SEO (Site Dışı) Nedir?

Sitenizin başka web sitelerinden alacağı “referans linki” için yapılan çalışmalara off page SEO (dış seo) adı verilmektedir. Site dışı SEO çalışmaları, “backlink” alınarak yapılır. Bu backlinklerin kaliteli ve yüksek hacimli sitelerde yer alması, google puanlama sıralamasında sizinde iyi bir konumda olmanıza yardımcı olacaktır. Diğer taraftan, backlink alma durumunu negatif yönde kullanarak işi manipüle etmeye kalkan siteler de bulunur. Mutlaka backlink alma kısmında bu konunun uzmanları tarafından destek alınarak yapılması gerekir çünkü bu konuda yapılacak en ufak hata sitenizin spam yemesine neden olabilir.