Web Yazılım

İstanbul Web yazılım işi denilince akla ilk gelen firmalardan YazılımBurda tecrübeli kadrosuyla web yazılımı konularında sizlere hizmet vermektedir.

Yazılım ihtiyacınız varsa YazılımBurda'nın Web yazılımı için size özel fiyat avanlajlarımızdan yararlanmak için hemen irtibata geçin.

0554 381 5961 0530 876 7371

Web Yazılımı Nedir?

İnternet kullanan kişilerin en çok merak ettikleri konu, kullandıkları tarayıcı programı ile çağırdıkları internet sitelerinin nasıl yapıldığıdır. Bir web yazılım yapılırken tüm aşamalar iki başlık altında toplanabilir. Bunlar;

Kullanıcının Görebildiği

Bu aşamada tarayıcı programı ile kullanıcının yani istemcinin sunucudan çağırdığı sitenin, içeriğini gördüğünüz kısımdır.

Kullanıcının Göremediği

Bu aşama ise, kullanıcının siteyi daha iyi, rahat ve zorlanmadan kullanabilmesi, kullanıcıdan bilgileri güvenli bir şekilde alıp, ona güvenli bir şekilde içeriği sunmasını sağlayan kısaca bir web sitenin beyni denebilecek yazılım aşamasıdır.

Kullanıcının göremediği bu aşama, ciddi bir denetim ve kontrolden geçerek yapılmaktadır. İnternetin yaygın olarak kullanılmaya başlamasından sonra çeşitli protokoller yardımı ile siteler kullanıcının ekranına getirilebiliyordu. Bu dönemde kullanıcıdan bir bilgi girmesine ihtiyaç olmadığı için, yapılan siteler basit ve sade görünmekteydi. Ancak daha sonra gerek e-ticaret ve bankacılık gibi alanlar olsun gerekse de normal amaçlarla (sosyal medya) olsun, site sahipleri kullanıcılara istenen bilgileri güvenli bir şekilde ulaştırmaya ihtiyaç duymuştur. Bu aşamada web yazılımları hayatımıza girmiştir. Bunlara örnek vermek gerekirse; html,.Net , ASP, PHP, Java Script, Flash vb. web yazılımları dır.